sobota, 22 grudnia 2018

Kochane Rękodzielniczki!

Rzeczywistość próbuje sprostać marzeniom, a świąteczne przygotowania wchodzą w fazę krytyczną. Prostują się splątane świąteczne lampki,  ciasteczka rumienią się w piekarniku, ości wyskakują ze smacznej ryby, mak z orzechem i miodem planują główne uderzenie między zęby. I jak głosi plotka, super kolo z policzkami czerwonymi jak jabłuszka już zaprzęga renifery...

Kochane Rękodzielniczki!
Dla Was i dla tych, co są w centrum Waszego życia i serca, składam serdeczne życzenia:

Najlepszego zdrowia!
(najlepszego z dostępnych. Wiem przecież, że nagle nie powróci zdrowie jak z ustawień fabrycznych, taka głupia to nie jestem).

Doskonałej równowagi uczuć!
(żeby nie spalały, ale i zbyt nie wychłódły).

Pogody ducha, żeby Wam dobrze było na świecie!
(pogody ducha tak bardzo potrzebnej w życiu, żeby móc z uśmiechem myśleć: jeszcze kilka niewielkich zakrętów...).

Czerpcie czystą krystaliczną radość z realizacji wszystkich swoich projektów i odważnie podejmujcie  najbardziej skomplikowane przedsięwzięcia!
(czyli chleb powszedni dla rękodzielniczki).

W przypadku niepowodzeń nie zniechęcajcie się! 
(no tak, niepowodzenia bolą psychicznie, bolą fizycznie, lecz przecież są wciąż obecne w życiu, bo życie to sinusoida, na zmianę góra - dół).

Doceniajcie urodę życia i każdy skrawek sensu starannie pielęgnujcie, niechby z tego skrawka wyrósł wielki i doskonały sens!
(podobno wystarczy poczekać, a dalsza perspektywa wszystko wyjaśnia).

Cieszcie się spokojem, bezpieczeństwem i komfortem!

Spełniajcie marzenia innych, i niech inni spełniają Wasze marzenia!

Bądźcie szczęśliwi!

In terra Pax

14 komentarzy:

 1. :))) na widok Twoich wpisów buzia od razu się szeroko uśmiecha!!! :)))
  Dziękuję za piękne życzenia:) ..prawdziwe!:))) ..wobec nich mogę tylko rzec - nawzajem!:))) Spełnienia Kochana dla Ciebie na każdy piękny i wyjątkowy dzień!:)
  Przytulam cieplutko:)
  Kamila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kamilko! ogromnie dziękuję za każde miłe słowo skierowane od Ciebie w moją stronę:)) i ja życzę Tobie wszystkiego najpiękniejszego i samych wyłącznie radości ... przecież teraz taki jest magiczny czas... więc niech Ci przyprószy codzienność zaczarowanym pyłem:))

   Usuń
 2. Pięknie napisane:) Dziękuję bardzo i wzajemnie wesołych świąt 😄

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, wielkie dzięki! życzę udanych świąt i niech Twoje zwierzęta przemówią ludzkim głosem, coś czuję, że z nimi można w ciemno i bez ryzyka, same dobre rzeczy usłyszysz:))

   Usuń
 3. Te życzenia są tak piękne, tak prawdziwe i życiowe, że nic tylko muszę zapamiętać, ale że raczej nie dam rady, to po prostu pięknie za nie podziękuję i pożyczę spełnienia się także i dla Ciebie i bliskich Twojemu sercu :-) Wesołych Świąt :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Justynko, serdecznie dziękuję! życzę Ci pięknej choinki i pod nią miłych podarków. Smacznych dań, leniwego biesiadowania, ulubionych kolęd i uśmiechniętych najbliższych. Tak fajnie jest mieć ich przy sobie w święta. Wesołych Świąt:))

   Usuń
 4. Kochana, przepiękne życzenia i bardzo Ci za nie dziękuję! Dziękuję, że jesteś.
  Buziaki!:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja dziękuję Tobie, że jesteś! i dziękuję za życzenia! Wyśmienicie się bawcie i odpoczywajcie w świątecznej białej scenerii. Mam nadzieję, że kot się przyłączył i nawet coś niezdawkowo powiedział (w dwóch językach, dla Ciebie po polsku dla Lubego po francusku:))

   Usuń
 5. Jak to miło w bezsenną, przedwigilijną noc poczytać Twoje słowa. Niby proste i oczywiste, a prawdziwe jak przedświąteczne zmęczenie. Dziękuję za życzenia i te blogowe i te co na karteczce na anielskich skrzydełkach do mnie przyleciały. Pięknych Świąt jeszcze raz życzę i mam nadzieję że moje życzenia papierowe również doleciały chociaż skrzydlatych pomocników w kopercie nie było😉.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za życzenia! Tak! papierowe życzenia przywędrowały od Ciebie do mnie razem z wigilijną, prześliczną gwiazdką, więc wyobraź sobie, jaką miały wielką moc. Taką prawdziwie bożonarodzeniową. Jutro świętujemy drugi dzień Bożego Narodzenia, spędź go najpiękniej, tak, jakbyś wyjęła je na światło dzienne z tajemnic swojej wyobraźni. (Jak się wyjmuje to sama wykumaj, ja nie wiem, chociaż bardzo bym chciała, sory :))

   Usuń
 6. Zdrowych i Pogodnych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie! i dla Ciebie, Beatko, pięknego świętowania:))

   Usuń
 7. Bardzo dawno u Ciebie nie byłam bo sam rzadko piszę. ZyczŻ Ci wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 😊

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny.